Celulitida

Programy pro odstranění celulitidy

S léčbou celulitidy Vám můžeme pomoci. Sestavili jsme pro Vás unikátní program péče o tělo, využívající kombinace nejmodernějších technologií pro odstranění celulitidy.

 

1. Detoxikace pomocí nejnovějších věděckých poznatků přináší efekty nejen v oblasti celulitidy,ale řeší celkový zdravotní stav klienta.Dochází k nočnímu čištění jater a plic a přes den je dodávána mitochondriální výživa,která vede ke zvýšení fyzické,psychické i sexuální energie a aktivity.

 

K doptání u Dr.Všetičkové

Detoxikační kůry bylinnými čaji a další úpravy vnitřního prostředí vedou též k odstranění škodlivin z těla a následně vylepšení stavu pokožky.

2.Galvanoterapie-Novinka v ČR i v Liberci!!zcela novým způsobem vede k velmi efektivnímu a rychle viditelnému výsledku při řešení celulitidy,povislých stehen,bříška,zadečku a paží!Unikátní technologie,která je dostupná v Liberci pouze na naší Klinice.Vyhlazuje,zpevňuje a omlazuje pokožku těla.

Jedná se o galvanickou lipolýzu,při níž dochází ke štěpení tukových částic,k regeneraci kolagenu a elastinu,zlepšení místního prokrvení ošetřované oblastí a zprůchodnění lymfatického systému.

3. Lymfodrenáž na přístroji Lymfotron, kde dochází k pročištění lymfy a regeneraci vnitřního prostředí organismu.

4. Ultrazvuková liposukce viditelně zlepšuje projevy celulitidy

5. Anticelulitidní gely a zábaly – podílejí se až 20% na celkovém výsledku léčby celulitidy

Vhodným nakombinováním zmíněných procedur dochází k významnému zlepšení celulitidy.

—————————————————————————————-                                    

Celulitida

Celulitida, tzv. pomerančová kůže trápí přes 90% žen. Zvýšené riziko vzniku celulitidy je v době těhotenství, ale postihuje i děvčata v pubertě a ženy v přechodu. Celulitida je běžný proces, hlavně u žen, kdy se zásoby „uvězněných“ tuků obtížně uvolňují z podkožní vrstvy, tím se rozvíjejí a napodobují obezitu.

Příčiny vzniku celulitidy

V místech postižených celulitidou se tukové buňky spojují do hrubých hroznovitých svazků, stlačují cévy a tlačí i na horní vrstvy kůže. Zhoršené prokrvení zpomaluje zásobování buněk důležitými výživnými látkami a zároveň brání rychlému odvodu škodlivých látek lymfatickými cestami. V tukových buňkách se tyto zplodiny metabolizmu zadržují, což má za následek zvětšování jejich objemu, a to se projeví na povrchu kůže jako celulitida. Výsledkem je neestetická pomerančová kůže.

Projevy celulitidy

Celulitida, projevující se formou „pomerančové kůže“, je způsobená z velké části vodou, ale významnou úlohu při ní sehrává tuk a odpadní látky, které se usazují v mezerách mezi vlákny vaziva. Usazování způsobuje nedostatečná funkce lymfatických cest a špatné prokrvení, což je následkem špatného životního stylu.

Faktory podporující vznik celulitidy

Celulitida je způsobena současným stylem života a odstranění celulitidy spočívá ve změně stravy a každodenních návyků. Výzkum prokázal souvislost mezi znečištěním organismu a vznikem celulitidy. Na vzniku celulitidy se většinou podílí hormonální nerovnováha, často způsobená antikoncepcí, těsné prádlo, které brání proudění krve, nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, stres, alkohol, tabák, kofein. Nesprávné stravování vede k nahromadění toxinů a nestrávených metabolitů. Nevhodná je strava bohatá na nasycené tuky, jako smažená jídla, strava bohatá na živočišné tuky, skryté tuky a nedostatek vitamínů a minerálů.

Stupně celulitidy

Celulitida se dá poměrně lehce diagnostikovat pomocí kompresivního nebo štípacího testu.

1. stupeň celulitidy

Stlačte dlaně směrem k sobě na části kůže. Pokud je pokožka podobná pomerančové kůře jedná se o 1.stupeň celulitidy.

2. stupeň celulitidy

Když jsou hrbolky viditelné bez kompresního testu, jde o 2 stupeň celulitidy, tzv. manekýnské stádium, které se projevuje drobnými nerovnostmi a odstíny nejprve na vnější straně stehna při napnutí svalů nebo sezení na tvrdé podložce.

3. stupeň celulitidy

Nerovnosti, které jsou viditelné vždy bez ohledu na osvětlení, stání, sezení, či ležení, jsou charakteristické pro 3. Stádium celulitidy.

4. stupeň celulitidy

Když se celulitida neléčí, může přejít do 4. stádia s hrubými nerovnostmi a nenávratným poškození. 4. stádium celulitidy se objevuje nejčastěji po 40. roku života.

Léčba celulitidy

K léčbě celulitidy je třeba přistupovat komplexně a dlouhodobě. Je nutné se zaměřit oběma směry > zvenčí i zevnitř. Důležitá je úprava složení přijímané potravy, ve smyslu snížení množství zkonzumovaných tuků, ve vyloučení cukrů, ve snížení přísunu a omezení toxinů. To lze udělat úpravou stravovacích režimu. Dále je důležitý zvýšený příjem tekutin (neslazených, nenasycených). Omezení příjmu konzervovaných a instantních potravin a “fast food“ a v rozproudění lymfy v lymfatických cestách a kožních krevních vlásečnicích.

Odstranění celulitidy – tekutiny

Pro zlepšení celulitidy je důležitý dostatečný příjem tekutin 2 – 3 litry denně. Pokud nejste zvyklí dostatečně pít, zvyšujte množství vypité vody postupně, aby nebyly příliš zatěžovány ledviny. Doporučuji čistou nenasycenou vodu, čaje a detoxikační čaje. Káva není počítána do celkového množství tekutin, neboť organismus odvodňuje, její množství odečítejte od celkově vypitého.

Odstranění celulitidy – strava

Abychom zmírnili projevy celulitidy, zabránili jejímu dalšímu zhoršování nebo předešli jejímu vzniku je velmi důležitý pravidelný příjem vyvážené stravy. Opakované diety, při nichž hladovíte, nutí organismus vytvářet si rezervy, dochází ke vzniku tukových zásob a zároveň celulitidy.

Celulitida je způsobena hromaděním tukových buněk v kombinaci s žilní a lymfatickou nedostatečností. Nejčastějšími důvody vzniku celulitidy jsou ženský hormon estrogen, nedostatek pohybu, stres, antikoncepce, těhotenství, genetické dispozice, klimakterium, špatné stravovací návyky aj. Ženy mají oproti mužům uspořádané podkožní vazivo souběžně a kolmo k povrchu kůže, vazivo mezi sebou uzavírá shluky tukových buněk, které pokud zbytní, dojde k jejich vytlačení k povrchu kůže a tak se na kůži vytváří vzhled hrbolů. Dolíčky jsou pevné úpony vazivových provazců. Prvně se celulitida objevuje u dívek v pubertě. Mají ji bez rozdílu ženy silné i hubené.

K léčbě celulitidy je třeba zapojit více mechanismů. Doporučuje se úprava životosprávy, zvýšený pitný režim, pohyb, zlepšení a pročištění lymfatického systému, zpevňování podkožního vaziva.

Naše motto

Lékařství budoucnosti bude vzájemné obohacování, spojení pradávných způsobů léčení s tím nejlepším z moderní medicíny.
Umění, v němž se po staletích nepřirozené odluky opět v jednom celku propojí magie a lék, laskavý dotyk a skalpel, léčivá myšlenková činnost, modlitba a meditace, které uvidí člověka opět jako celek.
Jsme na cestě do budoucnosti...

CentrumPlodnosti.cz

1.CENTRUM PODPORY PLODNOSTI, s.r.o.
Pavla Beneše 750/12, Praha-Letňany

Více na www.centrumplodnosti.cz

HarmonyBody

Praha 2, U Zvonařky 7 Více na www.harmonybody.cz

Kontakt

Klinika komplexní péče s.r.o.
Liberec:
Stromovka 286/3, Liberec-Františkov
Praha:
U Zvonařky 7, Praha 2, HarmonyBody

tel. +420 775 509 209
email: info@klinikaliberec.cz

Klinika komplexní péče s.r.o.