Náš tým

MUDr. Jana Všetičková

Majitelka


Po promoci na lékařské fakultě UK v Hradci Králové se věnovala rehabilitaci. Absolvovala Homeopatický institut Boiron, psychoterapeutickou fakultu PVŠPS v Praze. Psychosomatickým přístupem řeší obtíže svých klientů již více než 20 let.

Lékařka-terapeutka se zabývá přírodní medicínou,zdravým životním stylem,komplexním psychosomatickým přístupem k hubnutí,neplodnosti i k chronickým potížím již 20 let.Ve své praxi využívá s úspěchem znalostí z oblasti psychosomatické medicíny,manuálních a přírodních technik, doplňků a nejnovějších technologií k podpoře řešení různých chronických obtíží.Zejména se specializuje na vše kolem optimalizace váhy(hubnutí i přibývání na váze),detoxikace,problematiky neplodnosti,bolestí zad,únavového syndromu a nespavosti.K tomu využívá řady detoxikačních programů a nejnovějších poznatků,výsledků výzkumů současné antiageing medicíny a pradávných receptur a znalostí východní medicíny.Propojení obého vede k pozitivním výsledkům-vyřešení problémů,se kterými klienti přicházejí.
Přednáší na témata související s prevencí,regenerací,optimalizací váhy a řešením chronických obtíží(neplodnosti) s psychosomatickým přístupem.Podílí se na zavádění aktivních preventivních programů pro zaměstnance a uděluje osvědčení o jejich zavedeni na firmách.Stojí u zrodu smysluplného projektu PODPORA PLODNOSTI u žen,kterým se dlouhodobě nedaří otěhotnět a donosit těhotenství..Vede semináře a konzultace pro ženy, které se chystají na operaci dělohy, aby jim usnadnila průběh následného hojení a regenerace a zároveň je provedla nelehkým obdobím této životní situace.

V roce 2012 měla roční vzdělávací  pořad na regionální televizní stanici Genus TV. Bývá častým hostem ve vysílání Českého rozhlasu Sever,nyní Liberec.

Od roku 2010 vede v Liberci Kliniku komplexní péče a od roku 2015 1.CENTRUM PODPORY PLODNOSTI .

Pořádá každý měsíc přednášky pro veřejnost ve Vratislavickém Kulturním centru 101010 a výtěžek z nich je věnován Hospicu sv. Zdislavy v Liberci.

Mimo jiné působí jako praktická lékařka ve Vratislavicích

Vzdělání, výcviky ,kurzy a certifikáty:

Lékařská fakulta University Karlovy v Hradci Králové /1991/

Pražská vysoká škola psychosociálních studií-psychoterapeutická fakulta /2010 /

Akademie fyziologické a regulační medicíny, Klinika InPharm Jesenice/2016,2017,2018/

Institut pro další vzdělávání lékařů a farmaceutů-Kurz Základy homeopatické terapie  se závěrečnou zkouškou/Praha-Institut Boiron/1993

Systemická terapie podle B.Hellingera,procesová práce podle A.Mindella,využití krizových situací pro změnu a konstruktivní styl života-sebezkušenostní výcvik-Doris a Josef Grevenstette/Berlín/2003

Kurz emoční terapie-MUDr.Martin Daniel/2001/

Manuální terapie a cvičení dle Mojžíšové-inovovaný dle Dr.Švejcara-Dr.Švejcar/Praha/2007

Mobilizace žeber dle Mojžíšové/1996/-Dr.Švejcar

Posilování a strečing-Dr.Tlapák/2007/

Cvičení dle Feldenkraise-H.Tomášková/2007/

Dornova technika a Breussova masáž-Heilpraktikerin Anna Velisek,Nurnberg/2007/

McKenzie diagnosis and Therapy,lumbar spine-doc.Janda/1995/

Kurz Shiatsu -Jan Pletánek,Pardubice 2002

Základy psychosomatického přístupu/ČLK/Dr.Hnízdil 2006 Praha

Základy psychosomatického přístupu v rehabilitaci-Dr.Hnízdil/CKP Dobřichovice 2006/

Rekondiční masáž – specializace japonská masáž Shiatsu/2 leté studium/2007/2008-NVZ Mgr.R.Jisl,Jablonec

Základy psychoterapie -PhDr.J.Jakubů,PhDr.H.Drábková-PVŠPS, Praha 2008

Taneční a pohybová terapie/-MUDr.Tereza Gueye/VFN Praha/2008

Kurz taneční a pohybové terapie-Fokus Praha 2009

Práce s tělem v psychoterapii-Eli Weidenfeld-PVŠPS,Praha 2008+ roční výcvik v bodyterapii/Hlavice/

Reconnective Healing I,II-Dr.Eric Pearl,Praha 2009

Ho´oponopono-tradiční havajské léčení-Kahuna Ana Kapihe,Hlavice 2009

Professional selling skills,profesionální obchodní vyjednávání,konkrétní aplikace,profesionální prodej-Achieve Global CZ,Novartis Pharma/2000-2004/Špičkový výkon-performance frontier-2001,2 007..MUDr.Hofbauer,

Tréninky asertivity,rétoriky,time management – Podnikatelský institut Pyramida,Mercury Group  Praha

 


MUDr. Petr Kolátor

Psychosomatika


MUDr. Petr Kolátor ukončil svá studia na druhé lékařské fakultě Karlovy univerzity v Praze v roce 1993. V roce 1996 atestoval ve specializaci pediatrie. Na rehabilitačním oddělení působil od roku 1995 a v letech 1997-2001 zde působil jako zástupce primáře. Jeho zájem o pochopení skrytých souvislostí a příčin různých onemocnění je datován již od vysokoškolských studií, kdy začal výcvik v psychoterapii dle K.Rogerse a Psychoterapeutickou fakultu.

Během nemocniční praxe přidal výcvik v akupunktuře, elektroakupunktuře dle Dr.Volla a dlouhodobý výcvik v Manuální medicíně (doc. Rychlíková) organizované Institutem pro další vzdělávání lékařů. Souběžně absolvoval další krátkodobé kursy v dalších technikách. Od roku 2001 se dlouhodobě věnuje detailnímu studiu psychosomatické medicíny v různých úhlů pohledu a absolvoval kromě svého vlastního individuálního výcviku řadu dalších kursů včetně Reiki, kraniosakrální terapie a kontemplativní psychologie. Přesto, že používá s úspěchem jednotlivé techniky, v průběhu své klinické praxe si postupně ověřil, že při správném spojení některých technik je možné pomoci rychleji a efektivněji dosáhnout úlevy od obtíží a stejně tak bezpečně otevřít prostor pro vhled do příčin stávajících obtíží. Na rozvoji této metody (pracovně zvané ILTa) nadále pracuje.


  Ing. František Bosák


  Odborník v oblasti techniky -konstelace traumatu,pohyby duše,esence,voice dialogue… intuitivně a cíleně pracuje s klienty velmi unikátním spojením těchto technik.Nalézají společně pravou příčinu jejich současných problémů a umožňují tak zlepšit kvalitu současného života.

  Pracuji s celou řadou metod, vzhledem k jejich rozsahu je možné pro klienta vybrat takové, které jsou v tu chvíli pro něj vhodné. Především se jedná o – rodinné konstelace /zejména pro zobrazení duševních obsahů klienta/, neurolingvistické programování a hypnoza podle Ericksona, konstelace snů, konstelace traumatu, voice dialogue /práce s vnitřními osobami/, esence, somatic experiencing podle Petera Levina /pro traumata/ a vycházím též z poznatků Stanislava Grofa o perinatálním období. Podpůrně využívám poznatky Wilhelma Reicha o uložení traumat v lidském těle a také informační pole. Každý člověk a každý klient jsou velmi individuální, této skutečnosti přizpůsobuji i své jednání a práci s ním. Jak píše profesor Franz Ruppert – jsme multigenerační bytosti a tudíž se ve způsobu našeho života zobrazují životy a osudy našich předků. Je třeba uvést, že práce s výše uvedenými metodami nenahrazuje lékařskou ani psychiatrickou péči.

  Příklady vhodné pro použití těchto metod: zdravotní symptomy např. u stavů, kdy není jasná diagnoza, nebo se symptomy bez ohledu na jiné ošetření neustále opakují, a jsou pro klienta nepříjemné, dále sociální symptomy jako jsou partnerské neshody, domácí násilí, vytěstění někoho z rodiny, nepřízeň osudu, nemožnost otěhotnění a široký komplex dalších obdobných symptomů. Emoční symptomy – např. pocity nedostatečnosti, vyčerpání, podrážděnosti, smutek, lítost, beznaděj, zlost, agresivita. Zvláštním okruhem problémů vhodných pro tyto metody jsou profesní uplatnění, těžkosti v zaměstnání a osobní a pracovní rozvoj. Do symptomů, se kterými je vhodné pracovat jsou i závislosti, např. na práci, alkoholu, penězích, bolesti, sportu, sexu, atd.

  2004 kurs Pohledová diagnostika u M. Černocha,2004-2006 trénink Rodinné konstelace a pohyby duše v Institutu Rodinných konstelací Bhagata J. Zeilhofera,2006-2007 trenink NLP Practitioner a hypnozy podle Ericksona u Bhagata J. Zeilhofera,2005 kurs Bachovy květové esence 1. stupeň u Lenky Samkové,2005 focusing I. a II. u Mgr.I. Pavelčáka,2008-2009 výcvik konstelací traumatu u R. Resse,2009-2010 výcvik Voice Dialogue u R. Resse,2010 – trvá pokračující výcvik konstelací traumatu R. Ress


    

   Mgr.Nikoleta Merker  Fyzioterapie Jablonec nad Nisou

   www.fyzioterapiejablonec.cz

   Profesní charakteristika

   • 1991 – 1997 – studium na katedře fyzioterapie a algoterapie, Fakulta tělesné kultury, Univerzita Palackého Olomouc, zakončeno státní zkouškou
   • 1997 – 2003 – zástupce vedoucího fyzioterapeuta rehabilitačního oddělení Městské nemocnice Jablonec n. N.
   • od 2003 – odborný asistent na katedře fyzioterapie UK FTVS Praha
   • od 2007 – 2008 – externí pracovník na katedře fyzioterapie UK FTVS Praha
   • 2013 registrace Nestátního zdravotnického zařízení Fyzioterapie Jablonec

    

   Kurzy

   • Mobilizace žeber – Instruct Praha, 1996
   • Metoda V. Vojty – Olomouc, 1995- 1998
   • Fyzioterapie u dětí v klinické praxi – FN Motol, Praha, 1998
   • Bobath koncept – Ostrava, 1999
   • Opak. kurz Vojtovy metody – Olomouc, 2000
   • Spirální dynamika – inform. kurz, 2001
   • Metoda McKenzie – Brno, 2002
   • Práce s neurálními strukturami na podkladě Maitlandova konceptu- Brno, 2002
   • Funkční hodnocení a terapie pacientů s následky mozkových lézí v dospělém a dětském věku 2002
   • Léčba skolióz dle Schrottové – Instruct Praha 2003
   • Využití fyzikální terapie – Olomouc 2003
   • Human posture kontrol – Smolenice, Slovensko 2003
   • Vývojová kineziologie v manuální medicíně – Praha 2004
   • Shiatsu – Pardubice 2002, 2007
   • Pulsová diagnostika – Brno 2003
   • Manuální lymfodrenáž – Praha 2013

    

   Simona Knoppová


   Certifikovaný terapeut „EVA @EVH“ (Effective Vertical Analysis of Human @Effective Vertical Complex Healing of Human).

   Tato metoda spočívá v komplexnějším přístupu kombinujícím to nejlepší nejen z regresí a rodinných konstelací, ale také z mentálního programování, práce s energií a mnoho dalších, jejichž prvky se zde prolínají a spolu pak tvoří velmi silný a účinný nástroj k nápravě a léčení disharmonie ve všech rovinách člověka.Je také mistrem a učitelem mnoha energetických systémů (Reiki, Shamballa 1024, Shamballa 2002, Shamballa 3110, Ra-Sheeba, Ki Manna, Engel-ki reiki, Kundalini reiki, Kabala reiki, Abundie, Toth, Nový Světelný světový transformační systém a mnoho dalších).Tyto energie se používají jako podpůrná terapie při léčení závažných onemocnění. Věnuje se harmonizaci těla a mysli.

   Naučí Vás jak zlepšit Vaše zdraví, vztahy, finanční situaci, jak proměnit své sny ve skutečnost. Tyto metody také vyučuje.


    MUDr. Bronislava Chlebovcová


    Vystudovala 1.lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, promovala v r. 2008, poté nastoupila na interní oddělení Krajské nemocnice Liberec, kde absolvovala stáže na kardiologii, všeobecné interně, v léčebně pro dlouhodobě nemocné, ortopedii, rehabilitačním oddělení, kožním oddělení.

    O zdravý životní styl, vliv stravy a psychiky na zdraví a o možnosti ovlivňovat zdraví pomocí doplňků výživy se zajímá již od studií na medicíně, od r.2008 spolupracuje s americkou firmou Nutrilite, kde působí jako školitel.

    Okruhy,kterým se jako poradce věnuju:
    – redukce hmotnosti a hlavně pak UDRŽENÍ dosažené váhy
    – snížení únavy
    – prevence cilizačních nemocí jako cukrovka, rakovina, srdečně-cévní onem., alergie, obezita, neplodnost…
    – podpůrná terapie při chronických onemocněních
    (cílem je zlepšit kvalitu života, potlačit symptomy onemocnění, zpomalit příp. zastavit postup onemocnění, snížit potřebu užívání léků na minimum)
    – neplodnost


     David Vavruška


      profesionální kouč

     Vystudoval UEFA profesionální licenci se zaměřením na fotbal.  Přes 25 let provozuje trenérskou praxi trenéra fotbalu u mládežnických i profesionálních týmů.  Od roku 2011 trénuje mužstva v obou nejvyšších profesionálních soutěžích. Mužstvo Slovanu Liberec se stalo pod jeho vedením vítězem poháru FAČR.

     Vystudoval koučink v Koučinkcentru, je profesionálním akreditovaným koučem APEK, splňuje podmínky mezinárodní společnosti koučů ICF pro profesionální kouče. Jako kouč má zkušenosti z akcí jako je např. Profesia days, Equal pay day apod.Zaměření: Sportovní koučink, osobní koučink, životní koučink

     Věří, že díky koučinku:  lidé dosahují lepších výsledků

     lidé dosahují osobního rozvoje a zdokonalení

     lidé dosahují snadněji vytyčených cílů

     lidé šetří čas

     se daří lidem lépe vybalancovat svůj život

     web: davidvavruska.cz  Facebook:  David Vavruška – Mentální kouč


      Pavlína Rálišová


      diplomovaná zdravotní sestra a certifikovaná terapeutka s letitou zkušeností z oblasti fytoterapie,práce s tělem i s duší.V posledních letech se věnuje kombinaci technik,kterými velmi důsledně zasahuje jádro problému,se kterým za ní klienti přicházejí.Ověřila si v praxi,stejně jako její kolegové na Klinice,že nelze řešit obtíže pouze jedním směrem nebo jednou technikou.Vhodně navolené techniky dle daných individuálních potřeb klienta vedou k postupnému řešení potíží.

      (manuální-masážní techniky, RUŠterapie, NLP terapie, reflexní terapie, magnetoterapie, galvanoterapie)


        

       Naše motto

       Lékařství budoucnosti bude vzájemné obohacování, spojení pradávných způsobů léčení s tím nejlepším z moderní medicíny.
       Umění, v němž se po staletích nepřirozené odluky opět v jednom celku propojí magie a lék, laskavý dotyk a skalpel, léčivá myšlenková činnost, modlitba a meditace, které uvidí člověka opět jako celek.
       Jsme na cestě do budoucnosti...

       CentrumPlodnosti.cz

       1.CENTRUM PODPORY PLODNOSTI, s.r.o.
       Pavla Beneše 750/12, Praha-Letňany

       Více na www.centrumplodnosti.cz

       HarmonyBody

       Praha 2, U Zvonařky 7 Více na www.harmonybody.cz

       Kontakt

       Klinika komplexní péče s.r.o.
       Liberec:
       Stromovka 286/3, Liberec-Františkov
       Praha:
       U Zvonařky 7, Praha 2, HarmonyBody

       tel. +420 775 509 209
       email: info@klinikaliberec.cz

       Klinika komplexní péče s.r.o.