JAK ZHUBNOUT BŘICHO A KOLEM PASU

Home » Novinky » JAK ZHUBNOUT BŘICHO A KOLEM PASU

JAK ZHUBNOUT BŘICHO A KOLEM PASU

 V tomto krátkém článku se pokusím shrnout důvody proč tak těžké zbavit se tuku kolem pasu a na břiše? Příčina je sice prostá, ale pro mnoho lidí neznámá. A přitom řešení je celkem snadné.
Důvodem proč je tak těžké zbavit se tuku právě v těchto partiích je to, že tyto partie jsou silně ovlivňovány hormony. Nemyslím tím, že by hormony byla ovlivňována pouze tato část těla, ale právě tato část těla je na to velmi citlivá.

CO TO ZNAMENÁ?

Znamená to, že cvičení a správná dieta nemusí stačit k tomu, aby jste se tuku na břiše a kolem pasu zbavili.  A je jeden hormon, který mnoho lidí vůbec nebere v úvahu, a který za ukládáním tuku v těchto místech stojí. Ten hormon se jmenuje kortisol.
Kortisol je stresovým hormonem. A je klíčovým hormonem zajišťujícím přežití člověka. Pokud váš organismus zakouší jakýkoliv druh stresu (je jedno jestli tělesný nebo duševní) Vaše tělo vylučuje kortisol, který potom spustí kaskádu dalších reakcí, které jsou nutné pro fungování organizmu.

Můžete se na to dívat jako na záložní generátor elektřiny. Pokud dojde k výpadku hlavního zdroje kvůli nenadálé poruše, tak naskočí záložní generátor, aby pokryl dodávku elektřiny, než dojde k opravě hlavního zdroje. Ale záložní generátor není konstruován na dlouhý provoz. Tento příměr je hodně podobný funkci kortisolu.
Kortisol totiž „vypíná“ mnoho normálních fyziologických mechanizmů a „zapíná“ mnoho dočasných fyziologických mechanizmů.
Za normálních okolností tvorba kortisolu trvá velmi krátkou dobu a ihned poté se všechny metabolické funkce vrací do normálu. A zde je právě to místo kde se částo začnou věci odchylovat od normálu, protože v mnoha případech se stresové situace, které spouští produkci kortizolu opakují příliš často a nebo trvají příliš dlouhou dobu.

Pokud je váš organizmus vystavován nepřetržitému stresu, tak nepřetržitě vylučuje kortisol a v tom okamžiku se z kortizolu stává škodlivá látka. A v závislosti na tom v jak velkém množství, a jak dlouhou dobu kortisol koluje ve vašem organizmu, může velmi vážně poškozovat zdraví, narušovat správnou funkci metabolizmu a způsobovat ukládání tuků na břiše a v oblasti kolem pasu. Vědci na universitě v Yale zjistili, že ženy, které mají vysokou hladinu kortisolu mají větší množství tuku kolem pasu.

Takže pokud máte sklon k tomu přibírat snadno v pase a velmi těžko se takového tuku zbavujete, je velká pravděpodobnost, že vaše tělo vytváří příliš moc kortisolu.

 

Poradna přírodní, regenerační a psychosomatické medicínyMUDr.Jana Všetičková 

Každé pondělí:14-18

Objednání na tel.775 509 209

po 13.hodině

 

Tanvaldská 224,Vratislavice

Zdravotní středisko

www.klinikaliberec.cz

 

 

 

3 OTÁZKY KTERÉ BY JSTE SI MĚLI POLOŽIT

  1. Spíte dostatečně?(7-9 hodin). Dostatečný a kvalitní spánek je nejdůležitější věc pro to aby jste minimalizovali stres, optimalizovali vaše zdraví a pomohli tělu k lepšímu spalování tuků. Běheme spánku vaše tělo využívá tuk jako primární zdroj energie. Takže dostatek spánku je klíčem k věštímu spalování tuků. Pokud máte problémy s usínáním, zkuste si před spaním chvíly číst (nejlépe fungují např. knihy o osobním rozvoji – nikoliv scifi nebo romány). Spěte v naprosto zatemněné místnosti. Odstraňte z ložnice elektrické přístroje jako telefon, počítač, televize a rádio a nebo je alepsoň vypněte když jdete spát. Studie ukazují že elektromagnetické pole z těchto přístrojů narušuje kvalitu spánku.
  2. Cítíte se pořád unavení?Pokud se cítíte neustále unavení, znamená to, že nedostatečně odpočíváte. A to způsobuje vyšší hladinu kortisolu ve vašem těle. V tom případě je nejlepší odpočívat – pokud se snažíte překonávat únavu jen uzavíráte bludný kruh a zvyšujete hladinu kortizolu v organizmu a upevňujete si ukládání dalšího tuku v oblasti břicha.
  3. Potřebujete ráno kávu, aby jste se nastartovali?Kofein je stimulant a v podstatě podporuje produkci kortisolu! Dát si šálek dobré kávy je určitě v pořádku pokud netrpíte chronickou únavou. Pokud ráno potřebujete stimulant znamená to že si tělo v noci dosatečně nedpočinulo. Pokud spíte dostatečně a přesto máte ráno potřebu stimulantu zkuste kávu vyměnit za zelený čaj. Obsahuje jen ¼ množství kofeinu jako stejné množství kávy a obsahuje také katechiny – přírodní stimulanty, které podporují energii a snižují únavu.

Pokud jste si na některou z těchto otázek odpověděli kladně, je možné že na vinně je kortizol. A řešení je velmi snadné…spěte, odpočívejte a regenerujte! Zaměřením se na tyto tři důležité faktory může pomoci snížit vaší hladinu kortisolu, takže nakonec bude váš tuk z oblasti břicha velmi snadno a rychle mizet.
A pokud máte pocit, že spíte a odpočívate dostatečně zde jeněkolik dalších jednoduchých, ale účinných tipů, které můžete vyzkoušet na podporu snížení hladiny kortisolu v organismu.

DALŠÍ TIPY PRO SNÍŽENÍ HLADINY KORTIZOLU

  1. Přidejte si do jídelníčku špenát.Špenát obsahuje hořčík, který pomáhá tělu vyovnat hladinu kortisolu.
  2. Používejte bazalku.Tato vynikající a chutná bylinka pomáhá snižovat produkci stresových hormonů.
  3. Duanwood Red Reishi. Zkuste zařadit do diety naší Ganodermu. Jedná se o jeden z nejúčinjěších adaptogenů mezi rostlinami. Sníží stres a tím i hladinu kortizolu. Navíc působí dlouhodbě.Info v poradně.
  4. Jezte více citrusových plodů.Výzkumy ukazují že ovoce jako pomeranče nebo kiwi díky vysokému obsahu vitaminu C mohou zpomalovat produkci kortisolu.
  5. Potraviny bohaté na zinek rovněž zastavují produkci kortizolu. Mořské plody nebo kvalitní hovězí maso. Pokud jste vegetarián, je možné konzumovat různé druhy semínek a ořechů.
  6. Pokud máte rádi tmavou čokoládu, tak mám pro vás dobrou zprávu. Tmavá čokoláda obsahuje vysoké množství antioxidantů, které snižují vnitřní záněty a zpomalují tvorbu kortisolu. Jedna studie uvádí že 40gramů tmavé čokolády denně snižuje významě hladinu cholesterolu. Jen by čokoláda měla být nejméně 70%.

 

Potřebujete individuální radu?

Poradna přírodní,regenerační a psychosomatické medicíny

MUDr.Jana Všetičková,

každé pondělí od 14-18 hod.,Tanvaldská 224,Vratislavice (Zdravotní středisko)

Objednání na tel.775 509 209 po 13.hodině

Více informací na www.klinikaliberec.cz

Naše motto

Lékařství budoucnosti bude vzájemné obohacování, spojení pradávných způsobů léčení s tím nejlepším z moderní medicíny.
Umění, v němž se po staletích nepřirozené odluky opět v jednom celku propojí magie a lék, laskavý dotyk a skalpel, léčivá myšlenková činnost, modlitba a meditace, které uvidí člověka opět jako celek.
Jsme na cestě do budoucnosti...

CentrumPlodnosti.cz

1.CENTRUM PODPORY PLODNOSTI, s.r.o.
Pavla Beneše 750/12, Praha-Letňany

Více na www.centrumplodnosti.cz

HarmonyBody

Praha 2, U Zvonařky 7 Více na www.harmonybody.cz

Kontakt

Klinika komplexní péče s.r.o.
Liberec:
Stromovka 286/3, Liberec-Františkov
Praha:
U Zvonařky 7, Praha 2, HarmonyBody

tel. +420 775 509 209
email: info@klinikaliberec.cz

Klinika komplexní péče s.r.o.